Tluchoř zaútočil na ministry TOP 09: Nedokážou šetřit

05.09.2012 19:25

Antiódéesácký balíček, který nemá nic společného s pravicovou politikou. Tak zhodnotil rebel ODS Petr Tluchoř vládní návrhy na zvyšování DPH. Přitom jediným důvodem podle něj je to, že ministr financí Miroslav Kalousek nedokáže přimět své stranické kolegy, aby na svých ministerstvech šetřili.

Tluchoř zaútočil na ministry TOP 09: Nedokážou šetřit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Tluchoř
reklama

Petr Tluchoř hned v úvodu svého vystoupení uvedl, že považuje za nutné zdůraznit, že budeme hlasovat pouze o zvýšení daní. „Nebudeme hlasovat o státním rozpočtu, nebudeme hlasovat o pádu vlády, ani o důvěře pro Petra Nečase. Hlasuje se o balíčku, o kterém ani jeho obhájci nedokáží říci nic víc, než že prostě musí přijít," řekl.

Balíček podle něj nepřináší žádnou vizi, kterou by lidem mohl nabídnout. „Rating není vize,“ vmetl ministru financí Miroslavu Kalouskovi. Zvyšování daní podle něj neléčí ekonomiku, právě naopak dusí růst.

Ti, kteří se odvážili toto říct, se podle něj dočkali jen nadávek a křiku. „Na prvním jednání nám premiér Nečas řekl, že ještě není nic dohodnuto, a tedy není o čem diskutovat. Na dalším jednání nám zase řekl, že už je dohodnuto vše, a tedy není o čem diskutovat.“

Občanští demokraté podle něj nemohou podpořit balíček, který jde proti jejich programu „Ano, toto je protiódéesácký balíček,“ shrnul. Nikdo nebyl schopen předložit vážné argumenty, jen fatalistické výhrůžky pádem vlády.

Místo silných slov bychom měli dělat silné reformy a snižovat mandatorní výdaje. „A děje se to zejména v resortech spravovaných TOP 09,“ podotkl Tluchoř. Proto podle něj musí ministr Kalousek takto lpět na nesmyslném balíčku.

Fatalistické úvahy jsou podle něj nesmyslné. „Ještě nikdy v historii česká vláda neriskovala tak mnoho pro tak málo,“ uzavřel.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pandemický zákon prošel Sněmovnou. Toto vše bude moct Blatný nařídit

18:03 Pandemický zákon prošel Sněmovnou. Toto vše bude moct Blatný nařídit

Ministerstvo zdravotnictví a hygienické stanice zřejmě dostanou pravomoci vydávat širší restrikce pr…