Ve stranách i sněmovně se bude jednat o cestě k předčasným volbám

08.08.2013 6:34

Politické strany budou dnes od rána jednat o situaci poté, co úřednická vláda Jiřího Rusnoka nezískala důvěru sněmovny. Rozpadla se totiž zároveň dříve deklarovaná "stojedničková" většina bývalé koalice a země zřejmě míří k předčasným volbám.

Ve stranách i sněmovně se bude jednat o cestě k předčasným volbám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Do sněmovny se na galerii pro veřejnost přišlo podívat nezvykle mnoho lidí

Kvůli jednáním o mimořádné schůzi, na které by se dolní komora rozpustila, se ráno sejde také vedení sněmovny a poté i grémium s předsedy poslaneckých klubů. Dnes nebo v nejbližších dnech podá Rusnokova vláda demisi.

U faktického rozpadu koalice ODS, TOP 09 a LIDEM stáli dva poslanci ODS Tomáš Úlehla a Jan Florián, kteří v rozporu s postojem strany nehlasovali proti Rusnokově vládě, oba již byli vyloučeni z klubu, zřejmě budou muset opustit i stranu. Vedení občanských demokratů se schází v 08:00, o půl hodiny dříve zasedne také Grémium ČSSD.

Schůze sněmovny pokračuje

Nynější schůze dolní komory má pokračovat od 11:00. Poslanci by dnes mohli schvalovat návrh na zrušení kontroverzní sKarty, předlohy o zpřísnění boje s nelegálním alkoholem a normu o omezení podpory elektřiny z obnovitelných zdrojů. Na programu schůze jsou dvě desítky předloh. Není ale jasné, které z nich ještě budou kvůli nové situaci na politické scéně projednávat.

Na schváleném programu schůze je také Senátem vrácený návrh katastrálního zákona a poslanci by měli rozhodovat rovněž o návrhu na vydání státních dluhopisů za celkem 157 miliard korun. Několik dalších předloh v závěrečném schvalování reaguje na rekodifikaci soukromého práva, zejména na již dříve schválený nový občanský zákoník, který má platit od ledna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ne! Gott žil v bavlnce, vydělával. Schwarzenberg rozmetal státní pohřeb pro Gotta. A přidali se další, třeba Bělobrádek

17:46 Ne! Gott žil v bavlnce, vydělával. Schwarzenberg rozmetal státní pohřeb pro Gotta. A přidali se další, třeba Bělobrádek

ANKETA Zpráva o smrti Karla Gotta zasáhla nejen celou naši zemi, ale i okolní státy. Miliony lidí tr…