Vondráček nechal poslance zkušebně hlasovat o rozpuštění Sněmovny

01.06.2018 12:49

Když poslanci dorazili dnes před devátou ráno na schůzi dolní komory Parlamentu, ještě netušili, co je čeká. Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) jim totiž navrhl hlasování o rozpuštění Poslanecké sněmovny, což je v ranních hodinách během okamžiku zcela probralo. Za vším ale stál nečekaný problém s hlasovacím zařízením a Vondráčkovo žertování.

Vondráček nechal poslance zkušebně hlasovat o rozpuštění Sněmovny
Foto: Daniela Černá
Popisek: Radek Vondráček, předseda Poslanecké sněmovny na sedmém ročníku Moravského dopravního fóra v Clarion Congress Hotelu v Olomouci
reklama

Chvíli poté, co se poslanci usadili na svá místa, zjistili, že zařízení, s jehož pomocí ve Sněmovně hlasují, není funkční. Aby se technický problém co nejdříve vyřešil, předseda Sněmovny Radek Vondráček schůzi zhruba na třicet minut přerušil. Jakmile pak poslanci začali hlasovací zařízení testovat, pokusil se Vondráček situaci odlehčit svým vtipkováním. „Nechám zkušebně hlasovat o rozpuštění Sněmovny,“ smál se.

Někteří poslanci se ale jeho srandičkami strhnout nenechali a drželi si svou vážnost. I zkušební hlasování v rámci testování odmítli, i když jim šéf dolní komory sliboval, ať hlasují různě, že jde jen o zkoušku hlasovacího zařízení. Jeho kolegové však byli ve střehu a bylo vidět, že nechtějí nic podcenit. Především poslanci ODS a Pirátů si dali pozor, aby náhodou nepřidali ani jeden hlas. „Tady ani zkušební hlasování neprošlo,“ komentoval jejich rozhodnutí Vondráček.

Nevážně míněné hlasování dopadlo následovně: Pro "rozpuštění Sněmovny" bylo 61 ze 153 přítomných. Z těch, kteří byli na Vondráčkově vlně a rádi si zavtipkovali, bylo 40 poslanců ANO. Pro upřesnění k rozpuštění Sněmovny z vůle poslanců je potřeba minimálně 120 hlasů a znamená předčasné volby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Minář končí v čele Milionu chvilek a chce dělat politiku. Podívejte se, koho ale pořádně zvedl ze židle

20:12 Minář končí v čele Milionu chvilek a chce dělat politiku. Podívejte se, koho ale pořádně zvedl ze židle

ANKETA Mikuláš Minář do politiky? Představitelé stran zastoupených ve Sněmovně to vidí různě. Parlam…