Vyžer si to, Babiši. Z opozice přišlo, co normálně vlády neslyší. A strach

07.04.2021 19:48 | Zprávy

ANKETA Předčasné volby nebudou. Aspoň to napovídají výsledky anketního dotazu mezi politiky. Pád vlády nepřipadá v úvahu nejen podle vládních poslanců, ale netváří se na to ani opozice. „Babiš by vyklouzl a házel vinu na komunisty, opozici, EU a Marťany,“ zaznělo. Varování, že by vyslovení nedůvěry pomohlo premiérovi zbavit se zodpovědnosti za překotné řešení krize, zaznělo víckrát. Podobně jako obavy o „kreativitu“ prezidenta Zemana, který by si mohl prosadit svou úřednickou vládu.

Vyžer si to, Babiši. Z opozice přišlo, co normálně vlády neslyší. A strach
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš a Vojtěch Filip

Vedení komunistů v korespondenční volbě většinově rozhodlo o vypovězení toleranční dohody s hnutím ANO. Kabinetu Andreje Babiše hrozí, že přijde o sněmovní většinu a šest měsíců před volbami nebude mít s kým schvalovat své zákony. Podporu pro každou jednotlivou normu ve Sněmovně by musela vláda sjednávat zvlášť.

Finálně ještě není nic jisté, probíhá dohadovací řízení mezi úzkým vedením KSČM a premiérem Babišem, kde zřejmě padají konkrétní silné podmínky k tomu, aby komunisté vládu zcela nepotopili.

Mediálním prostorem a částí politického spektra začal rezonovat i termín předčasné volby ještě před letními prázdninami. Nakolik je tato varianta pravděpodobná? Je namístě hlasování o nedůvěře vládě? A co role prezidenta republiky? Redakce se zeptala parlamentních politiků v anketě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Další informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Radim Panenka

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

K tomu vašemu sběru podpisů na kandidátky

Nepřijde mi to špatný nápad, ale na druhou stranu, to nemáte nic důležitějšího na práci, než sbírat podpisy? Zaznamenal jsem, že ke sběru dochází třeba i v době, kdy jedná Sněmovna. Proč je nesbíráte třeba o víkendu či ve volném čase? A když už sbíráte podpisy pro nominaci a pak logicky i hlasy pro ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump, nebo nic. Z ANO k jednání o míru na Ukrajině

21:40 Trump, nebo nic. Z ANO k jednání o míru na Ukrajině

Měla by se Evropa sjednotit v postoji k Ukrajině a jednohlasně podpořit mírové úsilí Donalda Trumpa?…