Dozorčí rady pro poslance jsou proti Ústavě. Wagnerová soptila v televizi

15.06.2013 14:55

Senátorka a někdejší ústavní soudkyně Eliška Wagnerová má za to, že premiér Petr Nečas (ODS) spolu s někdejšími vládními rebely zašel v „politických obchodech“ příliš daleko. Senátorka má za to, že zájem strany není možné stavět nad hlasování poslance, které má být učiněno v souladu s jeho nejlepším vědomím a svědomím. Informuje o tom Česká televize.

Dozorčí rady pro poslance jsou proti Ústavě. Wagnerová soptila v televizi
Foto: hns
Popisek: Senátorka Eliška Wagnerová.

"Oni prostě nechtěli hlasovat pro určité návrhy zákonů, a tak s nimi bylo dojednáváno, aby odešli. Poslanec má právo hlasovat i proti vůli jeho strany. On tam není proto, aby chránil zájmy této strany, ale slibuje věrnost České republice a že svůj mandát bude vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí," zdůraznila Eliška Wagnerová. O dalších závazcích už ústava nemluví, a v minulosti už se stalo víckrát, že člen strany hlasoval proti vůli partajní většiny.

Tomáš Syrovátka, redaktor MF Dnes, k tomu již v pátek poznamenal, že se policie bude pravděpodobně velmi brzy zajímat i o premiéra Nečase. Pokud policie viní tři někdejší rebely ODS z korupce, nesmíme zapomínat na to, že korupce má vždy dva póly. Někoho, kdo úplatek přijímá, ale také toho, kdo úplatek nabízí. A to by teoreticky mohl být premiér. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stíhání Babiše má zastavit stejný zástupce, který před časem tvrdil, že má pokračovat? Senátor Valenta má podezření

18:44 Stíhání Babiše má zastavit stejný zástupce, který před časem tvrdil, že má pokračovat? Senátor Valenta má podezření

Senátor Ivo Valenta na svůj Facebook přidal vyjádření k tomu, že mělo být zastaveno stíhání premiéra…