Fanatičtí protikuřáci nás budou značkovat, obává se Kubera. A pak se vrhnou na další neřesti

27. 7. 2013 18:23

Agresivní boj proti kouření vedou akorát fanatici, kteří se cítí jako vybraní spasitelé, míní senátor za ODS Jaroslav Kubera. Podle něj by nejraději kuřáky označili písmenem K a poté začali omezovat i další věci.

Fanatičtí protikuřáci nás budou značkovat, obává se Kubera. A pak se vrhnou na další neřesti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera
reklama

„Aktivisté boje proti kouření se cítí jako vybraní spasitelé, kteří zachrání svět. Jsou to fanatici v čele s doktorkou Králíkovou, kteří by jednou nejraději veřejně kuřáky označili písmenem K,“ uvedl v rozhovoru pro Prvnízprávy.cz Jaroslav Kubera. Naráží tím na doktorku Evu Králíkovou, která vede Centrum pro závislé na tabáku.

„Pro tyto lidi je boj proti kuřákům něco jako svatá válka za lepší svět. Je naší povinností říkat nekuřákům, co je čeká, pokud uvěří této skupině fanatiků,“ dodává senátor. „Nejdřív zakážou tabák, kouření a nedělní prodej. Příště nařídí, že se lidé mohou dívat na televizi dvě hodiny denně a jak často se mohou milovat. Nakonec zničí svými předpisy celý svobodný svět."

Kubera je znám jako vášnivý kuřák, který proti podobným aktivistům už delší dobu bojuje. „Toto nebezpečí se skrývá za všemi těmi partami různých aktivistů, žabičkářů, ochránců brouků a čehokoliv,“ míní senátor a primátor Teplic.

V rozhovoru se pustil i do samotné protikuřácké kampaně, která nabádá, aby kuřáci raději přešli na speciální nikotinové žvýkačky či náplasti. „Protikuřácký byznys už dávno vytvořil samostatné průmyslové odvětví a vydělává miliardy dolarů ročně. Jde o úplně stejný kšeft, který v Česku rozjeli solární baroni s obnovitelnými zdroji,“ tvrdí Kubera.

"Kampaň proti kuřákům má svoje kořeny v tom, že prostě nekuřákům zapálená dýmka nebo cigareta smrdí. Tam je ten prapůvod. Pak jim někdo vnutil představu o tom, že když se někdo nadechne kouře, tak je to víc škodlivé než samotné kouření. Toho se pak chytli kšeftaři a výše zmínění fanatici,“ uzavírá senátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vetoval, nebo nevetoval Zeman daňový balíček. Drahoš, Růžička a další senátoři míří k Ústavnímu soudu

18:55 Vetoval, nebo nevetoval Zeman daňový balíček. Drahoš, Růžička a další senátoři míří k Ústavnímu soudu

Senátoři z klubu Starostů jsou připraveni napadnout u Ústavního soudu způsob přijetí daňového balíčk…