Senát je prý komorou vítězů. Lidovci přímo září nad výsledky voleb

18.10.2014 15:45

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek si před kamerami české televize pochvaloval senátní výsledky lidovců. Daří se jim. S podporou lidovců kandidoval na Praze 1 emeritní rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl. V Přerově zvítězila Jitka Seitlová nad ministrem dopravy Antonínem Prachařem z ANO.

Senát je prý komorou vítězů. Lidovci přímo září nad výsledky voleb
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pavel Bělobrádek

„Je to osobnost, která je v místě známá a lidé ji v Senátu chtěli, poznamenal k tomu Bělobrádek. Tam, kde uspějí kandidáti, kteří se těšili podpoře lidovců a Strany zelených, lidovci pravděpodobně umožní vznik zeleného senátorského klubu. KDU-ČSL už bude mít dost sil na ustavení čistě vlastního klubu. Bělobrádek také ocenil, že ČSSD přišla o většinovou dominanci v horní komoře. Držení nadpoloviční většiny křesel nebylo zdravé v podání ODS, ani v podání ČSSD.

Lidovcům uspělo sedm kandidátům bojujícím buď samostatně, nebo i s podporou jiných stran. Podle Bělobrádka to budou pracovití senátoři. Předseda senátorského klubu lidovců Petr Šilar si vítězství také pochvaloval. „Horní komora je komora vítězů,“ poznamenal předseda klubu. Gratulaci přidal i nově zvolený senátor Václav Hampl, který kandidoval s podporou KDU-ČSL a Zelených.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

reklama

autor: mp

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

HHC

Dobrý den, souhlasím s vaši odpovědí na téma zákaz HHC. Ale nechápu, proč se tak nepřešlo jen k regulaci, ale k celkovému zákazu? Bezpochyby se objeví něco jiného a co když to bude ještě horší? Zajímavé také je, že jste nezakázali i kratom. Proč? A druhá věc je, jak je možné, že se doteď látka k mla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za názor vám zablokují účet, pozor.“ Právo žít bez internetu. Pročetli jsme návrh ze Senátu

11:21 „Za názor vám zablokují účet, pozor.“ Právo žít bez internetu. Pročetli jsme návrh ze Senátu

Skupina senátorů předkládá návrh ústavní novely, která má zaručit „právo být off-line“. Součástí je …