Senátorem za Zlín bude Tomio Okamura

20. 10. 2012 16:05

Senátorem za Zlín bude Tomio Okamura (nezávislý), který porazil Stanislava Mišáka (ČSSD). Vyplynulo to z výsledků, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Druhého kola senátních voleb se v obvodu zúčastnilo 26,58 procenta voličů. Dosavadní senátorka Jana Juřenčáková (STAN) mandát neobhájila.

Senátorem za Zlín bude Tomio Okamura
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Tomio Okamura.
reklama

Okamura získal ve druhém kole 66,23 procenta hlasů, hlasovalo pro něj 17.401 lidí. V prvním kole, v němž před týdnem také zvítězil, mu hlas dalo 11.772 voličů (30,27 procenta). Mišáka do finále vyslalo 9740 voličů, což byla zhruba čtvrtina hlasujících.

Mám se věnovat rodině, hodnotí volby Mišák

Hejtman Stanislav Mišák dnes ČTK řekl, že zváží svou účast v politice, jestliže lidé takto volí. "Pokud lidé takto rozhodli, vnímám to jako signál, že se mám věnovat rodině," uvedl Mišák. Okamura svolal briefing na 16:30.

Čtyřicetiletý Okamura podniká převážně v cestovním ruchu, do politiky se vrhl letos s tím, že se podle podpory v senátních volbách rozhodne, zda bude kandidovat příští rok i na prezidenta. Narodil se v Tokiu japonskému otci, matka pochází z Moravy. Většinu života ale prožil v Čechách. Od roku 1994 podniká v cestovním ruchu, je jednatelem cestovní kanceláře Miki travel, která vozí asijské turisty do ČR, spoluvlastní prodejnu a velkoobchod s japonskými potravinami Japa. Je viceprezidentem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senát asi usnadní přechod k jinému mobilnímu operátorovi

21:48 Senát asi usnadní přechod k jinému mobilnímu operátorovi

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi se zřejmě sníží, lhůta pro převod telefonního čísla…