Senátorka: Všichni chtěli přímou volbu. Teď se diví, že má Zeman sílu

2. 7. 2013 18:07

Dětská neuroložka a senátorka Alena Dernerová (BEZPP), která se při posledních krajských volbách stala skokankou republiky, si nemyslí, že Rusnokova vláda získá důvěru. V případě prezidenta mluví o horké jehle a v kauze Nagyová, která současný stav nastartovala, věří, že nikdo si není rovnější.

Senátorka: Všichni chtěli přímou volbu. Teď se diví, že má Zeman sílu
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Senátorka Alena Dernerová

Všichni mluví o přímé demokracii a pak koukají jak puk. Asi tímto stylem kroutí Alena Dernerová hlavou, když se najednou na sněmovní půdě v posledních týdnech mluví o ohrožení parlamentní demokracie.  „Všichni chtěli přímou volbu prezidenta, tak nevím, čemu se diví. To přece mohli čekat, když  vše bylo šito horkou jehlou. Prezident má nyní silný mandát!“ říká věcně a pro ParlamentníListy.cz dodává, že si ovšem nemyslí, že vláda Zemanova přítele Rusnoka získá důvěru.

„Ale to se dá čekat. Parlamentní strany se s tím nemohou smířit, nečekaly to,“ říká s tím, že nejen Zeman, ale celá kauza Nečase a Nagyové prostě všem vypálila rybník. „Věřím, že kauza paní Nagyové a spol. nebude pouze story. Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu musí mít pádné důkazy. Zákony platí pro všechny stejně. Není rovný a rovnější,“ podotýká k pozadí policejního zátahu na sněmovní půdě a u šéfky Nečasova kabinetu.

Manévruje tam, kde to dolní sněmovna umožňuje

Legitimní by podle Aleny Dernerové rozhodně byly předčasné volby. „Ale to by se měla rozpustit sněmovna... Vlastně vše je v rukou dolní sněmovny.“ myslí si senátorka: „Pan prezident se pohybuje v prostoru, který mu nabízí dolní sněmovna. Jeho postup není neústavní,“ uzavírá pragmaticky politička, která se při posledních krajských volbách dostala z nevolitelného 55. místa kandidátky Severočechů.cz na její čelo, takže předběhla i lídra hnutí, milionáře Jiřího Zelenku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lucie Bartoš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Paní senátorka číslo 42.“ Kubera v Senátu vyhrotil jedno z nařízení Bruselu

18:22 „Paní senátorka číslo 42.“ Kubera v Senátu vyhrotil jedno z nařízení Bruselu

Jaroslav Kubera, místopředseda Senátu, dnes na plénu „zabojoval“ proti nařízení EU o ochraně osobníc…