Senátorka Wagnerová žasne: Je směšné, že se ve sněmovní restauraci smí dělat cokoliv

18.07.2013 7:05

Senátorka Eliška Wagnerová kdysi působila jako předsedkyně Nejvyššího soudu. Rozhodnutí jejích nástupců ve věci trafikantů z ODS ji šokovalo. Není prý možné, aby jakékoliv jednání poslance bylo posuzováno jako „projev“ a kryto imunitou. Takovým výkladem se prý dostáváme i do rozporu s mezinárodními smlouvami.

Senátorka Wagnerová žasne: Je směšné, že se ve sněmovní restauraci smí dělat cokoliv
Foto: Radmila Zemanová-Kopecká
Popisek: Bývalá ústavní soudkyně a senátorka Eliška Wagnerová

„Z toho, co jsem viděla, je to mizerně odvedená práce,“ prohlašuje o usnesení, jímž byli tři bývalí poslanci vyňati z trestního řízení. Podle Wagnerové je neuvěřitelné tvrzení, že by každý úkon poslance měl být vnímán jako „projev“. Tím má podle ní být pouze projevený názor. „Když se někdo vzdá mandátu, je to právní úkon,“ prohlašuje v rozhovoru pro Lidové noviny.

„Z výroku plyne, že se má na poslance vztahovat imunita, protože zrovna něco dělají v restauraci na půdě sněmovny. A kvůli tomu není jejich jednání trestné? To je směšné,“ myslí si senátorka. Takové chápání „projevu“ je podle ní v rozporu i s mezinárodními úmluvami.

Do budoucna podle senátorky jednoznačně musí dojít ke změně úpravy. „Pokud je to napsáno v trestním řádu tak vágně, že to umožňuje i takto absurdní výklady, mělo by dojít na přezkum Ústavním soudem,“ doporučuje. Sama se prý jako členka zákonodárného sboru pokusí tuto změnu prosadit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stíhání Babiše má zastavit stejný zástupce, který před časem tvrdil, že má pokračovat? Senátor Valenta má podezření

18:44 Stíhání Babiše má zastavit stejný zástupce, který před časem tvrdil, že má pokračovat? Senátor Valenta má podezření

Senátor Ivo Valenta na svůj Facebook přidal vyjádření k tomu, že mělo být zastaveno stíhání premiéra…