Štěch vrací úder Okamurovi: Choval jste se úplně stejně jako Sobotka

27.01.2014 14:30

Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) hájí předsedu vlastní strany Bohuslava Sobotku ve věci využívání poslaneckých náhrad, za což politici z ostatních stran Sobotku podrobili ostré kritice. Nejhlasitěji se zřejmě ozýval předseda Úsvitu přímé demokracie Tomio Okamura. Štěch však připomíná, že jako senátor využíval Okamura peníze daňových poplatníků úplně stejně.

Štěch vrací úder Okamurovi: Choval jste se úplně stejně jako Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Milan Štěch

Designovaný premiér Bohuslav Sobotka čelí kritice za to, že bydlí v Praze, ale poslanecké náhrady čerpá v takové míře, jako kdyby bydlel na jihu Moravy, kde byl také zvolen. Za to si vysloužil kritiku napříč politickým spektrem, od TOP 09, ODS, ale i od komunistů nebo Tomio Okamury z Úsvitu přímé demokracie. Ve vyjádření pro bulvární deník Blesk, který na Sobotkovo využívání náhrad upozornil, Okamura dokonce poznamenal, že „pan Sobotka je mistr dojení státu a funkcí“ a ze zneužívání peněz občanů ČR by měl vyvodit osobní odpovědnost. Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) však Okamurovi obratem připomněl, že se ještě jako senátor choval úplně stejně.

„Bohuslav Sobotka čerpá náhrady na poslaneckou kancelář a dopravu (z Prahy, kde žije, do místa poslanecké kanceláře) stejně, jako to dělají všichni ostatní zákonodárci. Stejně tak to dělal Tomio Okamura, který ho za to kritizuje. Celý rok, kdy byl senátorem, bydlel v Praze a náhrady za dopravu do Uherského Brodu i kancelář čerpal v plné míře,“ napsal první muž Senátu na sociální síti Facebook.

Na internetových stránkách ČSSD se pak objevila citace ze zákona o čerpání poslaneckých náhrad. Z uvedeného jasně plyne, že finanční náhrada je víceúčelová a vztahuje se i na cesty do poslanecké kanceláře, kterou má Bohuslav Sobotka ve Vyškově. Informace Blesku tak ČSSD označuje za lživé. Sobotka náhrady nezneužívá, ale zákonně využívá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústavní soud má na stole podnět několika senátorů ke zrušení nouzového stavu

16:26 Ústavní soud má na stole podnět několika senátorů ke zrušení nouzového stavu

Senátoři žádají Ústavní soud, aby zrušil nouzový stav. Podle nich vláda svým krokem rozvrací systém …