V Jablonci jde do Senátu podnikatel Zeman

20.10.2012 17:10 | Zprávy
autor: čtk, mp

Za Jablonec bude senátorem občanský demokrat Jaroslav Zeman. V druhém kole voleb do horní komory parlamentu porazil sociálního demokrata Stanislava Eichlera.

V Jablonci jde do Senátu podnikatel Zeman
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

Druhého kola senátních voleb se v jabloneckém volebním obvodu zúčastnilo 19,90 procenta voličů. Před týdnem k volebním urnám přišlo 37,07 procenta voličů. Pro starostu Albrechtic Zemana hlasovalo 63,62 procenta voličů (14.403 lidí), dosavadního hejtmana Libereckého kraje Eichlera volilo 36,37 procenta voličů (8236 lidí). Zeman zvítězil i v prvním kole, když získal 8043 hlasů, pro Eichlera před týdnem hlasovalo 5838 voličů.

V roce 2006 se stala senátorkou Soňa Paukrtová za Stranu pro otevřenou společnost. Letos mandát obhajovala na koaliční kandidátce, ale skončila v poli poražených.

Zeman v sobotu řekl, že vítězství ve volbách nečekal. Překvapil ho výsledek zejména v 1. kole, kdy také získal nejvíce hlasů. "Byl tady hejtman, dvojnásobná senátorka a další úspěšní lidé jako ředitel divadla, primář Vraný," připomněl. Druhé kolo bylo podle něj loterie. "Moje výhoda byla, že jsem odtud. Pro hejtmana zase, že byl čtyři roky mediálně vidět," konstatoval.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Írán

Podle vás je režim v Íránu lidský? V čem jako? O USA si iluze nedělám, ale na režimu v Íránu fakt nic pozitivního neshledávám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Odcházející Řehka má zvažovat kandidaturu do Senátu za STAN

10:00 Odcházející Řehka má zvažovat kandidaturu do Senátu za STAN

Generál Karel Řehka, který jako náčelník Generálního štábu budil kontroverze i ostré spory, v červen…