V nemocnici zemanovského senátora zasahovali policisté. Zajímala je zdravotní dokumentace

03.08.2013 19:01

V soukromé Česko-německé horské nemocnici ve Vrchlabí na Trutnovsku dnes ráno zasahovala policie, zřejmě kvůli zdravotní dokumentaci. Ředitel nemocnice a senátor Vladimír Dryml (SPOZ) dnes v prohlášení, které má ČTK k dispozici, zásah označil za absolutně nepřiměřený a žádá Generální inspekci bezpečnostních složek, aby prošetřila postup policistů.

V nemocnici zemanovského senátora zasahovali policisté. Zajímala je zdravotní dokumentace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Vladimír Dryml
reklama

Dryml v prohlášení uvedl, že odmítá účelové tvrzení policie a soudkyně, že je důvodné podezření, že zdravotní dokumentace, která slouží zároveň jako finanční doklad pro zdravotní pojišťovny, mohla být zničena.

Mluvčí královéhradecké policie Jan Čížkovský ČTK potvrdil, že do nemocnice ráno přijeli trutnovští kriminalisté, kteří "prováděli šetření". "Bližší informace s ohledem na pokračující vyšetřování nebudeme zveřejňovat," uvedl Čížkovský.

Dryml uvedl, že došlo k násilnému vniknutí na zdravotnické pracoviště nemocnice v době podávání snídaní a léků diabetikům. "Tím policisté ohrozili zdraví pacientů," uvedl Dryml. Považuje za zcela nepřípustné vyžadování zdravotní dokumentace od nepříslušných osob a zastrašování zdravotnického personálu ze strany policie.

Podle Drymla možná jde i o politický útok ze strany policie a justice. "Opakovaně jsem žádal o přezkoumání úředních postupů policie a justice v případě zásahu na Vojenském obranném zpravodajství a Úřadu vlády ČR," uvedl Dryml, který po poradě s právníky nemocnice zváží právní kroky proti soudkyni trutnovského soudu a především proti zasahujícím policistům.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senát asi usnadní přechod k jinému mobilnímu operátorovi

21:48 Senát asi usnadní přechod k jinému mobilnímu operátorovi

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi se zřejmě sníží, lhůta pro převod telefonního čísla…