Rusnok: Domluvím si schůzky a pak budu vyjednávat podporu

17.07.2013 10:23

Premiér Jiří Rusnok médiím řekl, že dnes půjde do sněmovny a využije příležitost, aby si domluvil schůzky s politiky, se kterými bude jednat o podpoře pro svou vládu. Před poslanci vystoupit nechce. Do případného rozpuštění sněmovny nechce mluvit.

Rusnok: Domluvím si schůzky a pak budu vyjednávat podporu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vláda premiéra Rusnoka podruhé zasedala

„Dnešní schůzi sněmovny využiji k dojednání schůzek s představiteli politických stran,“ řekl Rusnok. Hodlá s nimi v blízké době jednat o podpoře pro svou vládu. O důvěru bude žádat pravděpodobně 8. srpna.

K programu mimořádné schůze, tedy k pokusu rozpustit sněmovnu se nechtěl vyjadřovat. Ani neplánuje, že by před poslanci na toto téma vystoupil. „ Podle mě je to bytostně věc sněmovny a nevidím důvod, proč bychom se jí do toho pletli,“ uvedl premiér.

Fischerovi věřím

Na otázku, jak bude řešit situaci s ministrem financí a jeho nedovysvětleným financováním dluhů z kampaně Rusnok odpověděl, že neví, co by na té situaci měl řešit. „Já spoléhám na to, co o tom říká. Nemám důvod mu nevěřit,“ zopakoval Rusnok. Poukazování na Jana Fischera, jako na problematický bod vlády, označil premiér za zástupný problém.

K otázce bývalých poslanců OD Tluchoře, Šnajdra a Fuksy, kteří byli vazebně stíháni kvůli údajné politické korupci, pak uvedl, že rozhodnutí Nejvyššího soudu vůbec nehodlá komentovat a toto rozhodnutí nezávislého soudu prý plně respektuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plaga: Platy učitelů by mohly růst procentně, ne o pevnou částku

7:19 Plaga: Platy učitelů by mohly růst procentně, ne o pevnou částku

Základ platu učitelů by v příštím roce mohl růst o určité procento místo původně navrhovaného přidán…