Například iDnes.cz otiskl text s titulkem „Důchody revidovat co pět let a vyplácet 19 až 21 let,“ navrhuje rezort. Stejnou informaci zveřejnila veřejnoprávní média a další servery. A tak se rozběhla diskuze o tom, jak si lidé budou například v 70 letech hledat práci, nebo zda MPSV příště navrhne, v kolika letech by měli lidé umírat a co bude dělat s těmi, kteří se svévolně budou držet na živu.
Komise: Byl to komunikační šum
Jenže teď nová Odborná komise pro důchodovou reformu tvrdí, že jde o dezinformaci a nesprávné pochopení informací v analýzách komise. „Vůbec to není pravda, došlo k nedorozumění. Odborná komise nemá ještě žádný závěr, akorát bylo zveřejněno několik pracovních materiálů. To, co se objevuje v médiích, není pravda. Byl to komunikační šum,“ reagovala mluvčí komise Markéta Havelková pro ParlamentníListy.cz. „Debatuje se o věkové hranici odchodu věku do důchodu. Jedním z návrhů je, že by hranice byla dynamická, tak jako je to v některých jiných státech. Výše odchodu by se odvozovala od pravděpodobné délky dožití tak, aby se počítalo s tím, že průměrně člověk stráví v důchodu asi dvacet let. I to je ale jen jeden z návrhů, které se diskutují,“ vysvětlila a pro ty, kteří by ještě měli pochybnosti, Havelková dodala: „Pokud by byl někdo v důchodu 30 let, pak by samozřejmě dostával důchod 30 let.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Daniela Černá