Sobotka z ČSSD zaútočil na Nečase. Je mimo realitu, říká premiér

29.09.2010 23:18

Místopředseda ČSSD pověřený vedením strany Bohuslav Sobotka zostřil svou rétoriku a poměrně prudce zaútočil na vládu, premiéra Petra Nečase a ministra financí Miroslava Kalouska. Sobotka je obvinil z toho, že kvůli své temné povaze válcují opozici i odbory a že vláda jede v Topolánkově a Julínkově arogantním a autistickém typu vládnutí. O vyjádření jsme požádali premiéra i ministra.

Sobotka z ČSSD zaútočil na Nečase. Je mimo realitu, říká premiér

„Premiér začíná podléhat pokušení válcovat společnost většinou 118 hlasů v Poslanecké sněmovně. Nejprve začal s opozicí a nyní pokračuje válcováním odborů. Vrací se tak do starých kolejí Topolánkova a Julínkova autistického stylu vládnutí. Provokuje k silnějšímu odporu, rozděluje společnost," napsal ve svém blogu Sobotka a dodal: „Většina 118 hlasů je, jak se zdá, příliš velké pokušení pro temné stránky povah Nečase a Kalouska."

Celý text Bohuslava Sobotky ZDE

Vláda s odbory jedná, brání se Nečas

„Bohuslav Sobotka zjevně nenaslouchá jasným faktům a realitě. Vláda jedná velmi otevřeně s odbory od svého nástupu do funkce. K slušné a neagresivní opoziční politice by měl patřit také základní respekt ke skutečnosti. Naopak k ní určitě nepatří snaha za každou cenu politizovat odbory a dělat z nich svůj předvolební nástroj," uvedl pro ParlamentníListy.cz Petr Nečas.

„Jsou tři týdny do voleb a v této době komentovat přeexponované výroky svých soupeřů mi připadá zbytečné," řekl redakci ministr financí Miroslav Kalousek z TOP 09.

Podle politologa může ostřejší rétorika uškodit

ParlamentníListy.cz se dotázaly politoga Jana Kubáčka, zdali nemůže ostřejší rétorika Bohuslava Sobotky poškodit ČSSD podobně jako v případě Jiřího Paroubka.

„Chápu prohlášení Bohuslava Sobotky jako prodloužení sebevědomé rétoriky z olomoucké konference. Dlouhodobě mu může tento styl rétoriky uškodit a může být vnímán příliš konfrontačně," míní Kubáček. Podle něho nyní sociální demokracie těží z dozvuků odborářské demonstrace, proto prý vědomě volí tento výrazný slovník.

Související:
Autistická vláda temných Kalouska a Nečase, durdí se Sobotka
Sobotka (ČSSD): Nečas neumí vést sociální dialog

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Petříček ocenil pomoc Šanghaje židovským uprchlíkům z Čech

11:01 Ministr Petříček ocenil pomoc Šanghaje židovským uprchlíkům z Čech

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se dnes v Šanghaji zúčastnil slavnostního odhalení pamětní …