Americký novinář o Kalouskových spojencích, kteří prý ohrožují bezpečí státu

24. 7. 2012 10:51

To, čím nyní prochází podplukovník Karel Daňhel, je podobné televizní postavě Brutální Nikitě. Ta totiž taky bojovala proti špionážní agentuře, která ohrožuje stát. Lotry v našem případě můžeme hledat na ministerstvu financí, tvrdí americký komentátor Erik Best ve svém pravidelném sloupku Final Word.

Americký novinář o Kalouskových spojencích, kteří prý ohrožují bezpečí státu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek
reklama

Novinář Best popisuje, jak se v poslední televizní verzi Brutální Nikity hrdinka snaží zlikvidovat lotrovskou americkou špionážní agenturu, která trénuje zabijáky a nasazuje je do akcí, které občas jdou proti zájmům státu.

„Úkol, který si Nikita sama stanovila, vykazuje jistou podobnost s tím, čím v reálném životě prochází podplukovník Karel Daňhel,“ tvrdí Best a dodává: „Ten se snaží zachránit si život a kariéru poté, co byl vyštván z Generálního štábu AČR vlčáky z Vojenského zpravodajství a jejich spojenci z Národního bezpečnostního úřadu a z vlády“. Tím myslí především ministra financí Miroslava Kalouska (TOP09) a jeho náměstka Martina Bartáka.

Pokud by se tedy podle Besta dala fakty doložit jen polovina toho, co Daňhel tvrdí o zneužívání moci, zametání podvodů a zastrašování ze strany VZ a NBÚ, mohlo by to naznačovat, „že zabijáci z těchto dvou agentur jsou neřízení agenti, kteří ohrožují bezpečnost státu, NATO a EU,“ píše.

Druhá možnost je podle amerického novináře ještě horší, a to, že tito lidé jednají na základě oficiálního pověření a představují tak to, čemu se říká kriminální stát.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…