Babiš křtil Jourové knížku a přiznal, že také píše. Pak vykládal, jak bojuje s mafií

10.10.2013 18:39

Andrej Babiš vyvracel ve čtvrtek v podvečer na křtu knihy Věry Jourové, místopředsedkyně hnutí ANO, svoji podobnost s italským premiérem Silviem Berlusconim. Moderátorovu prognózu, že už je téměř jisté, že se ANO objeví po volbách ve sněmovně, pak brzdil. Prý totiž možná ještě za těch pár dnů stihne znásilnit nějakou holčičku anebo přijde „Kubiceho zpráva“.

Babiš křtil Jourové knížku a přiznal, že také píše. Pak vykládal, jak bojuje s mafií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fanynka čekající na podpis
reklama

Věra Jourová, jejíž kniha s názvem Cesta z Panoptika (nakladatelství Daranus) zaplavila pulty knihkupectví v tomto týdnu, byla a stále je špičková znalkyně práce s eurofondy a dotacemi v mnoha miliardách, které z Bruselu do České republiky přicházejí. Právě proto zřejmě čelila na ministerstvu tlaku politiků, kmotrů, kmotříčků neschopné, zřejmě i zkorumpované, byrokracie. Když odmítla hrát "cinklou" hru, stihl ji za to "zasloužený“ trest. 

Fotogalerie: - Babišovy dobroty

Andrej Babiš na pražském Andělu promlouval s občan...
Nejprve formou diskuze neoficiálně
Andrej Babiš, lídr hnutí ANO v Praze
K občerstvení se podával makovec a jednohubky zřej...
Volební slogan zatím zaměstnal bodyguardy
Setkání pokračovalo debatou moderovanou.

Nyní, po sedmi letech, na období, které jí a její rodině zásadním způsobem ovlivnilo život, v knize vzpomíná a popisuje, jak se vše odehrávalo, jak to prožívala. A ačkoli nejde o veselé vzpomínání, přesto se autorce daří popisovat i některé velmi drsné příhody s jistou nadsázkou, humorem a nadhledem. Ne vždy to ale samozřejmě takto bylo možné. O obsahu knihy jako první informovaly ParlamentníListy.cz.

„Krátce poté, co se mi to vše přihodilo, jsem už knihu podobného obsahu začala sepisovat. Jenže, když jsem si to pak po sobě tehdy přečetla, zjistila jsem, že to je ufňukané, a tak jsem od toho upustila. Věřím, že ten časový odstup mi pomohl v tom, abych věci vnímala střízlivěji a objektivněji tak, aby to ani čtenáře neobtěžovalo,“ řekla Věra Jourová ParlamentnímListům.cz a vysvětlila tím pohnutky pro to, proč nyní líčí tak odlišný svět naleštěných limuzín i zamřížované cely.

I Andrej Babiš plánuje vydat knihu

Přiznala redakci pak i to, že načasování vydání knihy není zcela náhodné. To Andrej Babiš na křtu veřejně při svém krátkém proslovu “kmotra“ uvedl, že i on má v plánu vydat knihu ze svého života. „Připadalo mi to původně zbytečné, ale nyní myslím, že je důležité hodně věcí, které se kolem mne uvádějí, uvést na pravou míru. Ovšem já to nestihnu dříve než před koncem tohoto roku,“ řekl podnikatel a lídr strany ANO.

Posteskl si v těchto souvislostech i nad tím, že ne všichni novináři hrají v Česku fér hru a že rozhodně nejsou apolitičtí. Zkritizoval je mimo jiné i za to, že mnozí hájí zájmy konkrétních stran a že o něm píší hlavně v poslední době řadu nepravd.

Tři rozdíly mezi Babišem a Berlusconim. A také to, kdo má udělat revoluci

„To, že mě přirovnávají k Berlusconimu, je přitom směšné – vždyť Berlusconi s mafiií spolupracoval, já proti ní bojuji, on krátil daně, já daně platím. A on je na velmi mladá děvčata, zatímco já…mám rád svoji ženu,“ dodal s jistou nadsázkou Babiš.

A ačkoli odmítl vyslovenou prognózu jednatele nakladatelství Daranus Zdeňka Čecha, že ve volbách dopadne ANO tak, že do sněmovny určitě usedne, poznamenal, že pokud má dojít k nějaké revoluci v Česku, že ji budou muset udělat mladí lidé i ženy. A že v to doufá.      

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Alena Hechtová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…