To, co by se Babišově ať už jakkoliv míněné snaze vstoupit do politiky mohlo stát na stránkách českého tisku, naznačuje Ježek na příkladu Johnových VV. "Když se česká média rozhodnou dát politikovi hodnotící nálepku ve stylu 'tohle je špatné', tak už ji strhnout zpravidla nedokáže. Byť třeba VV si to z velké části zapříčinily samy chováním svých stranických špiček," řekl Ježek, který působil v devadesátých letech mimo jiné i na pozici generálního ředitele Českého rozhlasu.
I v Babišově případě je prý dobré položit si otázku, nakolik jsou posledních čtrnáct dní četné texty založeny na svobodné práci novinářů a jejich hodnotící úvaze, a nakolik jde o obyčejnou anti PR kampaň. "Odhadnout to samozřejmě neumím, nicméně jsou velké politické strany, které k takové antikampani mají docela dost důvodů. Zbavili se docela úspěšně VV a nyní hrozí, že na jejich místo přijde Babiš se svým ANO 2011," konstatuje mediální odborník.
Populista si to u médií zavaří hned na začátku
Podle Ježka lze při dostatku vynaloženého úsilí vždy najít téma, jak člověka mediálně znemožnit, nebo mu alespoň odebrat velkou část fanoušků. A když se takové hledání udělá dobře, dokáže zmást i samotného Ježka. "Opět platí výše řečené. U mnohých kauz si nejsem jistý, na kolik jde o svobodnou práci médií nebo něco jiného," přiznává ParlamentnímListům.cz Ježek. Babiš si navíc prý sám obrazně nabíhá na vidle svou lidovostí.
NÁZORY KOMENTÁTORŮ NA ANDREJE BABIŠE:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Petr Mašek