Dnes jsou vztahy mezi Bradáčovou a protikorupční policií vyostřené. Bradáčová naznačuje, že se jí odstupující šéf útvaru Tomáš Martinec pokusil zdiskreditovat a jeho lidé prý nešetřili závažné kauzy tak, jak podle zákona měli. To že pracovali na vlastní pěst, bez dozoru státních zástupců, údajně způsobilo, že například u kauzy Amun.re došlo k odložení případu a k vyšetřování dochází až nyní. Po roční prodlevě.
Kriminalisté dva měsíce ověřovali informace z Finančního a analytického útvaru Ministerstva financí a pak celý spis založili. Podle Bradáčové by při spolupráci se státním zástupcem byl pravděpodobně zvolen jiný postup. Takových založených kauz jsou prý desítky.
Na otázku iDNES.cz, kam se poděla její důvěra v policii, Bradáčová říká: „Já mám důvěru v policii stále velkou, neotřesenou ani po události, ke které došlo mezi mnou a panem Martincem.“ K tomu, že policii veřejně kritizuje, žalobkyně uvádí, že kritizuje pouze jeden její útvar a že prý již od začátku své výtky s vedením ÚOKFK probírala, a to interně a bez účasti médií.
V neposlední řadě Bradáčová říká: „Na tom útvaru pracuje mnoho výborných policistů. Ti ale musí dostat prostor, aby mohli zpracovávat důležité a závažné kauzy.“ Podle Bradáčové není možné, aby se útvar zabýval takovým množstvím kauz jako teď a aby nepracoval týmově.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: dkr