Bývalý Fischerův ministr Kohout: Zeman je nejlepší kandidát

17.01.2013 11:43

Bývalý ministr zahraničních věcí Jan Kohout se rozhodl podpořit v druhém kole prezidentské volby Miloše Zemana. Považuje jej za nejlepšího možného kandidáta, neboť je to prý člověk integrální, názorově jasný a pevný.

Bývalý Fischerův ministr Kohout: Zeman je nejlepší kandidát
Foto: eu2009.cz
Popisek: Exministr Jan Kohout
reklama

„Člověk, který sdílel s lidmi této země a v této zemi vše dobré jak za minulého režimu, tak i po revoluci,“ píše o Zemanovi. Jeho osud po roce 1968 se prý podobal osudu mnoha jiných, kteří byli ostrakizováni. Přesto si s režimem nikdy nezadal.

Po roce 1989 to byl Miloš Zeman, kdo vyvedl ČSSD z politického přízemí do nejvyšších pater politiky. Právě za jeho vlády byly nastartovány všechny procesy, které nás dostaly mezi standardní evropské demokracie.

„Je důležité připomenout, že za jeho vlády jsme vstoupili do NATO, díky stabilitě a homogenitě jeho vlády bylo možné, aby přístupové rozhovory o vstupu do Evropské unie a transformace českého práva i celé České republiky dosáhly stupně, který umožnil v roce 2004 bezproblémový vstup České republiky do EU,“ připomíná někdejší vysoký diplomat. Za Zemanovy vlády podle něj byla ČR schopna hájit národní zájmy a zároveň rozvíjet vzájemně výhodné vztahy s ostatními zeměmi.

Zároveň byla nastartována česká ekonomika, zmožená krizí předchozích let, kdy s ní vlády ODS nedokázaly nic udělat. Právě z té doby má Miloš Zeman významné kontakty na řadu světových politiků, od Michaila Gorbačova po  Tony Blaira.

„Z těchto důvodů jsem přesvědčen, že pan Miloš Zeman je správným kandidátem na pozici prezidenta a má mojí podporu,“ uzavírá Jan Kohout. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…