Další krok je na poslancích, prohlašuje nespokojený stěžovatel z České televize

08.01.2014 18:45

UVNITŘ FOTOGALERIE Rada České televize zamítla stížnost čtyřiadvaceti redaktorů zpravodajství České televize na údajnou nevyváženost v informování veřejnosti. Podle rady se to nepodařilo prokázat. Proti verdiktu již není odvolání. Jeden z nespokojených pracovníků Adam Komers tvrdí, že teď už mají celou věc v rukou poslanci. Nespokojenost vyjadřuje i Daniela Drtinová. Zprávu přináší server iDnes.cz.

Další krok je na poslancích, prohlašuje nespokojený stěžovatel z České televize
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČT Petr Dvořák

"Rada konstatuje, že nelze seznat, natož potvrdit, zda došlo k nestandardním zásahům do vysílání ČT," stojí v jednomyslně přijatém usnesení. Komers k tomu poznamenává, že rada se situací ve skutečnosti nezabývala, pouze přejala stanovisko generálního ředitele ČT Petra Dvořáka. Další krok již je na nových poslancích, kteří mohou v budoucnu jednání rady posoudit. Projednávají totiž jednotlivé zprávy Rady ČT a na jejich bedrech leží také volba členů této rady.

Komers však na celé věci oceňuje alespoň nastartování diskuse o řešení sporů ve zpravodajství a zavedení potřebných mechanismů. Větší skepsi však vyjádřila moderátorka Daniela Drtinová. "Rada se pravdy dobrat nechtěla, jinak by hlasovala pro návrh předsedy Milana Uhdeho," napsala ve svém vyjádření pro Lidovky.cz Drtinová.

Předseda Rady ČT Milan Uhde totiž požadoval zřízení další nezávislé komise, o sedmi členech. Jeho návrh však neprošel, ostatními členy rady byl přehlasován.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…