David Rath pořád sedí ve vazbě. A asi tam zůstane

03.04.2013 7:16 | Zprávy
autor: dkr

David Rath se zřejmě před procesem z vazby nedostane. Včera o tom rozhodoval Krajský soud a s největší pravděpodobností vyhověl stížnostem státního zástupce Jiráta. Jinak by totiž byl už Rath na svobodě. Myslí si to i Rathův obhájce. Informuje o tom MF Dnes.

David Rath pořád sedí ve vazbě. A asi tam zůstane
Foto: hns
Popisek: Rath se svým otcem Ratmírem

Před dvěma týdny se radoval otec Davida Ratha, složil kauci a myslel, že syn půjde z vazby domů. Okresní soud Praha-východ totiž tehdy připustil dvoumilionovou kauci. Jenže státní zástupce Petr Jirát okamžitě podal proti rozhodnutí dvě stížnosti. A právě Krajský soud o nich rozhodl včera. Pokud by stížnosti zamítl, byl by hejtman propuštěn v řádu hodin. Dá se to alespoň předpokládat, protože propouštěcí procedura v podobných případech prý zabere zhruba dvě hodiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…