Dobeš povede hnutí Pro sport a zdraví. Byl jediným kandidátem

25.05.2013 13:45 | Zprávy

Předsedou hnutí Pro sport a zdraví se stal bývalý ministr školství Josef Dobeš. Na dnešním ustavujícím sněmu hnutí získal 112 hlasů ze 117, byl jediným kandidátem na funkci předsedy.

Dobeš povede hnutí Pro sport a zdraví. Byl jediným kandidátem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Dobeš

Josef Dobeš sport vnímá prý jako zásadní hodnotu nejen pro aktivní sportovce, ale i pro řadu seniorů či rodiny s dětmi. Chce proto usilovat o uznání sportu za veřejně prospěšnou činnost, jeho větší finanční podporu a také lepší systém výchovy mladých talentů.

"Podporu, kterou jsem dostal, vnímám jako silnou a děkuji za ni. K mým konkrétním cílům v oblasti legislativy patří prosazení zákona o dobrovolnictví a komplexního zákona o sportu. Myslím ale, že je to téma spíše budoucí Poslanecké sněmovny, a to i vzhledem k tomu, že současná vláda hodlá jen dožít," řekl Dobeš na dotaz, zda jeho plány podporují kolegové poslanci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan, čtk

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…