Dobře informovaný poslanec ČSSD o pozadí války Bradáčové a Martince

24.04.2013 11:32

Poslanec za sociální demokracii Antonín Seďa komentuje situaci na protikorupčním útvaru policie, z jehož čela kvůli sporu s vrchní zástupkyní Lenkou Bradáčovou rezignoval Tomáš Martinec. Podle poslance je především velmi závažný obsah dopisu, který zaslal ministr spravedlnosti Pavel Blažek policejnímu prezidentovi Martinu Červíčkovi.

Dobře informovaný poslanec ČSSD o pozadí války Bradáčové a Martince
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Pavel Blažek jmenoval Lenku Bradáčovou vrchní státní zásupkyní v Praze

Dopis totiž údajně obsahuje informace, že Martinec měl připravovat diskriminační kampaň vůči vrchní státní zástupkyni v Praze Lence Bradáčové. Ministr Blažek se prý dokonce vyjádřil, že si nepřeje, aby se opakovaly situace z období 1945-1948, kdy orgány vnitra sváděly boje s orgány spravedlnosti.

Podle Sedi se špitá, že ODS dlouhodobě chtěla "exponenta" Věcí veřejných a spolupracovníka bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho odstranit, což by prý vysvětlovalo, že předseda občanských demokratů Petr Nečas zůstává po celou dobu kauzy klidný. "Na druhou stranu L. Bradáčová získala silné spojence nejen v ministru spravedlnosti, ale i v osobě nejvyššího státního žalobce. Takže je otázkou, co vlastně skrývá tato kauza a o čem spor vlastně byl," píše sociální demokrat ve svém vyjádření.

Celý článek poslance Sedi ZDE

Tady jde o právo a demokracii

Tento spor podle Sedi ukazuje, že především mediální kritika politického ovlivňování nezávislosti justice a nezávislosti orgánů činných v trestném řízení není myšlena zcela vážně. "Protože kdyby tomu tak bylo, pak by novináři museli křičet, co že se to děje na nejvyšších postech těchto úřadů. Také vládní politiky tato kauza nechává téměř klidnými, o čemž svědčí srovnání jejich aktivit v případě změn v Ústavu pro studium totalitních režimů. Proč je tomu tak, je přesně ta otázka, která by měla být široké veřejnosti zodpovězena. Protože tady nejde pouze o tuto kauzu, ale o to, zda je či není Česká republika právním a demokratickým státem," upozorňuje poslanec.

Ať už je pravda na straně Bradáčové nebo naopak na straně Martince, je podle Sedi nutné, aby byl celý spor důkladně vyšetřen, a to i Generální inspekcí policejních sborů, ministrem spravedlnosti i inspekcí Ministerstva vnitra. V případě, že by k tomu nedošlo, má být zřízena parlamentní vyšetřovací komise.

"Přece nejde přejít skutečnost, že vrchní státní zástupkyně veřejně očerní šéfa ÚOKFK z výroby kompromitujících materiálů a na druhou stranu T. Martinec popírá, že by policie jakkoliv obcházela státní zástupce či kryla korupci. Tento případ je natolik závažný, že by mělo být jasně a veřejně sděleno, oč ve sporu šlo," uzavírá poslanec ČSSD Antonín Seďa.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…