Exministr Cyril Svoboda o restitucích a Schwarzenbergovi s Kalouskem

23.01.2013 14:12 | Zprávy

ROZHOVOR Cyril Svoboda byl ministrem vlád Tošovského, Špidly, Grosse a Paroubka. Prošel různými ministerstvy, ale rok 2010 ho vyřadil z vrcholné politiky spolu s KDU-ČSL. Ačkoli je stále pevně spjat s touto stranou, nesdílí její postoj k církevním restitucím a Karel Schwarzenberg je pro něj nepřijatelným kandidátem na úřad prezidenta. ParlamentníListy.cz chtěly proto znát více o důvodech těchto postojů Cyrila Svobody.

Exministr Cyril Svoboda o restitucích a Schwarzenbergovi s Kalouskem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cyril Svoboda

Není tajemstvím, že jste hluboce věřící člověk, takže může znít poněkud překvapivě, že se současnou podobou takzvaných církevních restitucí nesouhlasíte. Proč?

Už v roce 2007 jsem publikoval model, jak by se měl upravit vztah státu a církví, který je založen na 5 bodech:

Za prvé, církev udělá jako první krok vstřícné gesto – duchovní si budeme platit sami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radmila Zemanová-Kopecká

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

Nemyslíte, že byste jako politici měli respektovat především názor většiny lidí?

Ne jen odborné veřejnosti? Jeden příklad za všechny. Podle různých průzkumu většina Čechů nechce Euro, a vy ho přesto prosazujete. Tak kde je pak nějaký respekt? Nehledě na to, že proti přijetí Eura je třeba i řada odborníků a ekonomů.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…