Ohlédnutí za uplynulým týdnem ve sdělovacích prostředcích odstartuje kauza tří exposlanců ODS Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksy, která získala v tomto týdnu zajímavý a určitě nečekaný obrat. „Rozhodnutí Nejvyššího soudu znamená, že pánové jsou v podstatě vyňati z jakéhokoli vyšetřování údajného trestného činu korupce v souvislosti s tím, že se vzdali mandátu výměnou za nějaké přísliby nebo nějaké realizované odměny ve státem řízených firmách,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz mediální odborník Petr Žantovský.
Vzápětí dodává, že je velmi rád, že Nejvyšší soud takto rozhodl. „Jak už jsem říkal v několika předchozích ohlédnutích, tak s pojmem korupce se v Česku zachází velice volně, svévolně a často bez nějakého opravdu hlubšího opření v zákoně a přesného zařazení, co přesně se stalo, s jakým cílem, a hlavně, kde je ten veřejný zájem, který by měl být tou korupcí poškozen nebo ohrožen. Stejně tak jako je to flagrantní u pověstných fotbalových kapříků, tak i v tomhle případě jsem přesvědčen o tom, že se nemůžeme vůbec bavit o trestném činu korupce,“ myslí si Petr Žantovský.
Svědectví o morálním poklesu naší politiky do totálního bahna
Můžeme se jen bavit o velikém stupni nemravnosti, ke kterému naše politika po třiadvaceti letech dospěla. „Ale to, že se politik vzdá mandátu, je jeho plné právo. Poslanec je nahrazen svým náhradníkem ze stranické kandidátky, a to jsou standardní postupy, na to má svaté právo. Když se to ovšem děje v souvislosti s takovou situací, s jakou se to dělo u těchto tří pánů, tak samozřejmě můžeme velmi vážně hovořit o tom, že je to svědectví o morálním poklesu naší politiky do totálního bahna,“ konstatuje mediální odborník, že to všechno je pravda.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník