Havel směřoval k fašismu, řekl v ČT hradní Hájek a vytáhl Hitlera

14.12.2012 20:11 | Zprávy

Vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek, autor kontroverzní knihy Smrt v sametu, se v Interview ČT bavil na téma střetu dobra se zlem. Vytáhl proto zesnulého prezidenta Havla, kterého opět označil za posluhovače lží a nenávisti, jenž nesměřoval k demokracii ale k fašismu. Aplikovat zlo na zemřelého navíc není neetické, každý totiž jednou zemřeme a bude o nás vyřčen lidský soud, dodal.

Havel směřoval k fašismu, řekl v ČT hradní Hájek a vytáhl Hitlera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek

„Na základně analýzy jsem si zcela jist, že Havel nesloužil ani pravdě ani lásce, ale pravému opaku,“ řekl Petr Hájek a označil Havla za posluhovače sil lží a nenávistí.

Podle Hájka z textu Havla ze 70. let vyplývá, že nesměřoval k demokracii, ale ke korporativistickému státu neboli občanské společnosti. „Státu, který například v Itálii byl nazván fašismus,“ řekl Hájek s tím, že je hluboce přesvědčen, že mířil k vládě nevolených elit. Hájek v knize nesleduje vinu, ale hledá pravdu o tom, co Havel zamýšlel. O demokracii se naprosto nezasloužil, dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jno

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Já už těm slibům, že někdo pomůže rodinám nevěřím

A víte proč, protože vy politici pořád jen slibujete. A realita? Rodiny jsou na tom čím dál hůř. Jak to vysvětíte, když jsou údajně pro vás rodiny takovou prioritou? Tím vás myslím všechny politiky. Děkuji za odpověď. Božena

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…