Jan Kraus pochválil Kalouska. Pane prezidente, Vy raději nečtěte

13.05.2013 11:13

Ani herec Jan Kraus na svém blogu Krausmagazin.cz neodolal pokušení vyjádřit se k pátečnímu odemykání korunovačních klenotů, při kterém prezident Miloš Zeman působil poněkud přetaženým dojmem. Média se poté celý víkend bavila spekulacemi, zda se jednalo o virózu, kterou Hrad uvedl jako oficiální zdůvodnění, nebo nikoliv.

Jan Kraus pochválil Kalouska. Pane prezidente, Vy raději nečtěte
Foto: Redakce
Popisek: První číslo časopisu Kraus
reklama

Glosátor Jan Kraus nejprve naoko seriózně váhal, zda se u prezdenta v pátek jednalo o nemoc, nebo o mediálně propíranou opilost, načež však celou úvahu zavrhl lakonickým konstatováním: „Co mně ovšem silně brání přiklonit se k nemoci, je předchozí návštěva prezidenta na ruské ambasádě. Tam se člověk spíš ožere, než onemocní,“ napsal umělec.

Celou věc následně okomentoval ministr financí Miroslav Kalousek, který prý Krause pobavil. „Výrok Kalouska, že ke korunovačním klenotům málem přibyla šavle, mě upřímně rozesmál. Dobrý vtip,“ napsal na blog.

Co jej však nepobavilo, byly ohlasy Kalouskova humoristického vystoupení, které se pozastavovaly především nad tím, že ministr financí má taktéž na kontě několik výstupů s vratkým krokem a zapleteným jazykem.

„Hrozně se mi líbí ten všelidově soudružský tón Blesku, kdy píše například: Kalousku, zrovna ty máš co říkat! To soudružské tykání a tradiční mravokárectví od pracantů pro intelektuálně náročné čtenáře,“ spráskal bulvaristy Kraus.   


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…