Keller: Ach jo... Co jste to zase řekl, nedovzdělaný Kalousku

26.03.2012 6:43 | Zprávy

Ministr školství Josef Dobeš minulý týden odstoupil z funkce. Nechtěl akceptovat, že vláda rozhodla, že má ve svém resortu škrtnout dvě a půl miliardy korun. Pan ministr po jedenadvaceti měsících konečně pochopil, že je v úřadu jen proto, aby školství osekal až na kost, řekl pro ParlamentníListy.cz sociolog Jan Keller. Toho děsí, že „odborníkem“ na školství je chemik, který prý rozumí i financím a dalším resortům.

Keller: Ach jo... Co jste to zase řekl, nedovzdělaný Kalousku
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Profesor Jan Keller

„Problém je v tom, že ministr Dobeš odstoupil, protože po jedenadvaceti měsících mu konečně došlo, kvůli čemu ho na tom úřadě drželi. Tam nešlo o zkvalitňování pedagogického působení, ani prohlubování vědy. Tam šlo prostě o to, aby osekal až na kost rozpočtovou kapitolu, o které vláda z nějakého nepochopitelného důvodu prohlašuje, že zůstává její prioritou číslo jedna,“ míní Keller v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Měl osekat školství na kost, nic víc

„A panu ministrovi trvalo jenom jedenadvacet měsíců, než to pochopil a zaplať Pánbůh, že to pochopil. No a teď odchází. Co to znamená? To znamená, že místo něho tam přijde člověk, který je dopředu s tím, že bude v tom osekávání bez ohledu na kvalitu výuky pokračovat, smířen,“ dodal sociolog.

Toho zaujalo i jiné prohlášení odstupujícího Dobeše. „Zajímavé bylo, když ministr Dobeš přišel s tvrzením, že ministr financí Miroslav Kalousek prohlašuje, že máme nejlínější učitele na světě. Ministr financí to honem honem dementoval. No aby ne. Protože vysokoškoláci žijící ve velkých městech, z velké části čeští učitelé, jsou početnou skupinou voličů podporujících TOP 09. A bylo by opravdu nepěkné, kdyby faktická hlava TOP 09 o jádru svých voličů prohlašovala, že to jsou nejlínější lidé v Evropě. To by pak ta strana nevypadala dobře,“ posmívá se Keller slovní přestřelce.

Kalousek opravdu svá údajná slova o líných učitelích, které podle tvrzení odstupujícího ministra školství měl pronést, dementoval. "Takové slovo jsem v žádném případě nepoužil, proti tomuto tvrzení se ohrazuji. Mluvil jsem o tom, že u nás je jeden z nejnižších úvazků v Evropě - 22 hodin týdně, zatímco jinde učitelé odučí 26 až 28 hodin. A vím, že tu je spoustu učitelů, kteří by byli ochotni učit za více peněz více hodin. Je to otázka efektivity," uvedl. Profesora Kellera to však neuklidňuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ondřej Vaněk

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…