Keller: Poslanecký mandát je pro mnohé jízdenka k cestě za zajímavější formou seberealizace

20.07.2013 21:30

Protože sněmovna se sama nerozpustila, budeme nyní sledovat seriál vyslovování důvěry vládám. Píše to ve svém komentáři s názvem Třikrát a dost komentátor Práva Jan Keller.

Keller: Poslanecký mandát je pro mnohé jízdenka k cestě za zajímavější formou seberealizace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Jan Keller
reklama

Podle Kellera neměl tento zákonodárný orgán žádný důvod se rozpouštět. „Účast v něm totiž mnohé k ničemu nezavazuje. Poslanecká sněmovna se stala průchozím místem a mandát v ní slouží spíše jen jako jízdenka k cestě za zajímavějšími formami seberealizace,“ říká sociolog.

Tento orgán nyní bude rozhodovat, která vláda je pro naši zemi ta nejpotřebnější a nejdůstojnější. Keller píše: „V prvém kole to vypadá tak, že poslanci bývalé vládní koalice i většina sociálních demokratů dají palec dolů při vyslovování důvěry Rusnokově vládě. Jakmile ji odstřelí, řekne si o důvěru vláda Bohuslava Sobotky. Pochopitelně s vědomím, že žádnou důvěru nedostane. Takto strany vládní koalice konečně někdy kolem Vánoc získají svoji vládu zpět.“ Podle komentátora cestu Miroslavě Němcové do premiérského křesla vystelou sociální demokraté růžemi.

„Už dopředu lze odhadnout, kdo bude moci poslední měsíce před volbami čarovat se státní kasou a kdo bude moci modelovat vůli voličů skrze šikovné úniky informací z vnitra,“ naznačuje vývoj věcí Jan Keller v Právu.

„Můžeme pak čekat, že sociální demokracie už potřetí ve volbách ostrouhá. Ti bystřejší pak jistě objevně zvolají: třikrát a dost,“ uzavírá komentář Keller.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…