Klasnová po jednání se Zemanem: O Temelíně se rozhodne až po volbách

21.07.2013 15:10

Rusnokova vláda nebude rozhodovat o tendru na dostavbu Temelína. Předsedkyni poslaneckého klubu Věcí veřejných Kateřinu Klasnovou o tom na dnešním setkání na zámku v Lánech ujistil prezident Miloš Zeman.

Klasnová po jednání se Zemanem: O Temelíně se rozhodne až po volbách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Klasnová
reklama

O postoji k vládě rozhodnou VV na setkání vrcholných orgánů strany 6. srpna. VV disponují v dvousetčlenné sněmovně 11 hlasy. Na zámek v Lánech po návštěvě Klasnové zamířil premiér Jiří Rusnok. "Dostavba Temelína by pro daňové poplatníky mohla mít podobné dopady jako fotovoltaika," řekla po setkání novinářům Klasnová.

Vláda by neměla schvalovat velké zakázky

Šéfka poslanců VV zopakovala, že úřednická vláda by měla přispět ke zklidnění politické situace a nepouštět se do schvalování problémových velkých zakázek. "Jsme rádi, že Rusnokova vláda nebrání vyšetřováni politických kauz. Kdyby zůstal Nečasův kabinet, respektive nějaká jeho obměna, u moci, dávno by byl odstraněn státní zástupce Ivo Ištvan i šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta a vše zameteno pod koberec," řekla Klasnová.

Uvedla, že s prezidentem ve "velmi přátelské atmosféře" dále například hovořila o definitivním zrušení programu sKaret, nápravě postavení těžce zdravotně postižených osob a o odstranění "škod" napáchaných bývalým ministrem práce Jaromírem Drábkem (TOP 09) na Ministerstvu práce a sociálních věcí. Řeč také byla o rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu.

Setkáním s Klasnovou zahájil prezident Zeman kolečko rozhovorů se zástupci parlamentních stran o jejich možné podpoře úřednické vlády premiéra Rusnoka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: lze, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…