Klausův Jakl: MF Dnes vznikla krádeží a její novináři se nechávají uplácet

04.05.2012 7:38

Tajemník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl obvinil deník MF DNES z toho, že si kupuje informace a odposlechy, sám odposlouchává a nejedná ve veřejném zájmu. Šéfredaktor deníku Robert Čásenský to jednoznačně popřel.

Klausův Jakl: MF Dnes vznikla krádeží a její novináři se nechávají uplácet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tajemník prezidenta Ladislav Jakl

„Nelegální, neoprávněné odposlechy a nelegální fízlování lidí nevím, jestli ničí demokracii, ale ničí společenské klima a lidské osudy,“ uvedl podle serveru Česká média Jakl. Zdůraznil, že legální nástroj odposlechů je ošetřen přísnými pravidly, u nás ovšem nejsou dokonalá a jsou hrubě porušována. „Za jednoho z hybatelů této praxe považuji deník Mladá fronta DNES, který vznikl na podvodu a zločinu, loupeží za bílého dne,“ prohlásil Jakl.

Korupce? Nikdy, říká Čásenský

„I špatné věci jsou schopny vývoje, vyvíjejí se ale ještě horším způsobem,“ dodal Jakl s tím, že běžnou praxí je uplácení novinářů MF DNES za účelem ničení obchodních a jiných konkurentů. „Mladá fronta nikdy za informace neplatí. Já jsem nebyl nikdy nikým korumpován,“ reagoval Čásenský.

Podle právničky hany Marvanové jsou Jaklova slova žalovatelná. Klausův tajemník má za to, že MF DNES postupuje stejně jako Murdochova média, která sama odposlouchávala či si odposlechy kupovala. "Nezlobte se, zdá se mi, že jste se trochu zbláznil," řekl mu Čásenský.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…