Důvodem demonstrace je kontroverzní minulost radního Václava Sloupa, spojená s jeho působením ve funkci zástupce velitele pro věci politické (tzv. politruka) v armádě nedemokratického komunistického režimu. „Veřejnost bude informována o vývoji situace v této kauze, o výsledcích internetové petice za změnu na pozici náměstka hejtmana pro školství i o široké podpoře veřejnosti v Karlovarském kraji,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Dominik Jandl.
Uvedl také, že tentokrát se protestu zúčastní i zástupci nejrůznějších společenských kruhů, například bývalý politický vězeň Zdeněk Mandrholec, publicista a disident Tomáš Kábrt, někdejší vojín politruka Sloupa Jiří Černý, farář Římskokatolické církve v Chebu Petr Hruška a další. Celá akce bude mít formu happeningu, na níž vedle studentů a pedagogů vystoupí také protestující umělci. Akce pedagogů již nyní podporuje řada významných osobností z celé republiky, například profesor Tomáš Halík, herec Tomáš Hanák, režisér Václav Marhoul, ředitel židovského muzea v Praze Leo Pavlát, písničkáři Jaroslav Hutka, Vladimír Veit, Bohdan Mikolášek, Jiří Dědeček, Jan Burian, ředitel divadla Semafor Jiří Suchý, herci Žižkovského Divadla Járy Cimrmana a mnoho dalších.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Hana Čechová