Kondolence KLDR byla podle Ransdorfa nedorozuměním

06.04.2013 18:31

Komunistický stínový ministr zahraničí a europoslanec Miloslav Ransdorf poskytl rozhovor serveru Týden.cz. Hovořil o KLDR, která vyhrožuje válkou. Pro komunisty je to nepřijatelná situace.

Kondolence KLDR byla podle Ransdorfa nedorozuměním
Foto: kscm.cz
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf
reklama

„Jsou ve svízelné situaci už od devadesátých let. Tehdy je před obrovskou živelní katastrofou nezachránily ani masivní hráze vybudované kolem řek. Od roku 1994, kdy napadlo přes tisíc milimetrů srážek přes noc, se ta země už nevzpamatovala. Projevil se ale dvojí metr k podobným pohromám: Spojené státy zpočátku odmítaly poskytnout pomoc, protože by se dostala do rukou vojáků,“ myslí si Ransdorf.

Komunisté ale odmítají, že by např. hospodářství KLDR dokazovalo nesmyslnost jejich programu. Nemají prý totiž plánované hospodářství. Ale ani kapitalismus. „Ten také ne. Jde o specifickou situaci odpovídající asijským despotickým tradicím. Když tam přijedete, máte pocit, že jste se ocitl na dvoře nějakého čínského císaře nebo spíš jeho mladšího bratra,“ vysvětluje Ransdorf.

Kondolence od KSČM pro KLDR po smrti Kim Čong-ila je prý nedorozuměním. „S textem kondolence si pohrála korejská strana. Vím, jaký text odešel ze zahraničního oddělení KSČM a jaký Severokorejci zveřejnili. Předseda se zpočátku nebránil, protože mu to připadalo trochu trapné,“ tvrdí europoslanec.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…