Konec koalice v Praze: Vrcholný ODSák píše o Kalouskově velkém plánu

21.05.2013 12:30

Europoslanec za ODS Jan Zahradil okomentoval na svém facebookovém profilu situaci na pražské radnici. A má jasno – za pádem koalice stojí ministr financí Miroslav Kalousek.

Konec koalice v Praze: Vrcholný ODSák píše o Kalouskově velkém plánu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil na konferenci Vize 2020
reklama

„Pan Hudeček právě zbořil koalici ODS-TOP 09 na pražské radnici... Proč?“ ptá se Zahradil. Na tuto otázku už ale nyní zná odpověď. Podle něj jde o současnou i budoucí spolupráci na vládní úrovni.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

„Protože mu to nařídil Kalousek (třeba jako odvetu za sKarty)? Protože si chce TOPka otevřít prostor pro spolupráci s ČSSD na všech úrovních v roce 2014? A protože se TOPka bojí primátora Svobody coby možného lídra ODS v Praze do parlamentních voleb, takže z něj chce ten řetěz co nejrychleji sundat?“ napsal Zahradil.

O možné spolupráci TOP 09 a ČSSD po volbách 2014 se spekulovalo již dříve. Tuto možnost nevyloučil ani stínový ministr financí za ČSSD Jan Mládek. Pražská koalice se nacházela v krizi již delší dobu.

Co přesně napsal Jan Zahradil:
Aktualizuji předchozí status: Pan Hudeček právě zbořil koalici ODS-TOP 09 na pražské radnici... Proč? Protože mu to nařídil Kalousek (třeba jako odvetu za sKarty)? Protože si chce TOPka otevřít prostor pro spolupráci s ČSSD na všech úrovních v roce 2014? A protože se TOPka bojí primátora Svobody coby možného lídra ODS v Praze do parlamentních voleb, takže z něj chce ten řetěz co nejrychleji sundat? Myslím, že na všechny 3 otázky zní odpověď "ano".

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…