Krach ranního jednání. Nečas prý po rozkladu své vlády dostane příkaz

23.10.2012 9:06 | Zprávy

Dnes začíná schůze Poslanecké sněmovny, která rozhodne o dalším osudu premiéra Nečase. Čím dál častěji se mluví o pádu vlády a hledání dalšího řešení v rámci politických vyjednávání. Ranní úterní vyjednávání se stranickými rebely v ODS totiž zkrachovalo.

Krach ranního jednání. Nečas prý po rozkladu své vlády dostane příkaz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedala Výkonná rada ODS. Z tváří zúčastněných bylo cítit zmar z prohraných voleb

Pokud si doposud někdo v ODS nepřipouštěl možnost pádu Nečasovy vlády, na začátku sněmovní schůze už ztratili iluze všichni. Již pondělní jednání o daňovém balíčku zkrachovala a podle serveru Aktuálně.cz se premiér Petr Nečas a vůdce rebelů Petr Tluchoř pokusili ještě jednou sejít, ovšem schůzka skončila absolutním krachem. „K ničemu to ale nebylo, jsou neústupní,“ citoval server zdroj z ODS. Úřad vlády popírá, že by se schůzka vůbec konala.

Podle aktuálních informací zkrachovalo i ranní jednání expertní skupiny ODS se stranickými rebely. Jasněji by mělo být po jednání poslaneckého klubu, kde se obě strany budou snažit strhnout většinu poslanců. "Nepoprali jsme se, nepohádali jsme se. Oni mají svoji vizi, které se drží. Klub rozhodne hlasováním," komentoval pro server Lidovky.cz ranní schůzku šéf rozpočtového výboru sněmovny Pavel Suchánek.

Obě frakce ODS tedy spolu na začínající sněmovní schůzi mohou bojovat. První klíčová bitva se dá očekávat už při schvalování programu schůze. Premiér se bude snažit zařadit daňové změny až na konec jednání, které bude příští víkend přerušeno stranickým sjezdem. Opozice naopak tuší šanci a chce návrh, se kterým vláda spojila svou důvěru, projednat co nejdříve.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…