Lidé se bojí spořit, a to i na stáří. Tak mnozí sázejí, jiní jsou lákáni na zlato

23.03.2013 13:55 | Zprávy

Druhý pilíř penzijní reformy se zatím nesetkal s takovým úspěchem, jaký ministerstvo práce a sociálních věcí očekávalo. Najdou se i lidé, kteří raději než bankám či státu odvádějí peníze speciálním firmám, jež pro ně nakoupí zlato. Jde prý totiž o jedno z nejlepších zhodnocení.

Lidé se bojí spořit, a to i na stáří. Tak mnozí sázejí, jiní jsou lákáni na zlato
Foto: Zlato, a.s.
Popisek: Zlaté cihly, ilustrace

„Hlavní výhoda tohoto způsobu spoření je v tom, že kupní síla neubývá,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Martin Kahoun, jednatel jedné takové firmy Zlate-investovani.cz, která prodává zlato.

„Druhá věc je, že vám to nemůže stát zabavit. Ani banka. A máte to ve vlastní správě. Tady si nespoříte na určitý spořicí produkt. Nikdo vám nebude říkat: Teď nemůžete použít část vkladu… Máte to ve své správě, jste svůj vlastní pán,“ dodává Kahoun.

Jak často dodávají odborníci, další velkou výhodou zlata je, že je osvobozeno od daně z přidané hodnoty. Vstupem do Evropské unie byl totiž novelizován i zákon o dani z přidané hodnoty (zákon 235/2004 Sb.), který nově definoval investiční zlato a osvobodil je od DPH.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

důchod , spoření , zlato , Pikora , investiční zlato , Kahoun

autor: Pavlína Nouzová

style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…