Matěj Bárta: I politika zabijete. Ochranka s tím nic nenadělá

01.05.2012 21:47

Zhruba před půl rokem se stalo, že na letišti v Ruzyni dokázali lidé pronést nůž a maketu bomby do nejstřeženějšího prostoru. Bezpečnost letiště v té době zajišťovala agentura ABL, spojená s politikem Vítem Bártou a jeho bratrem Matějem. Ten se nyní v rozhovoru pro server Aktuálně.cz zdráhá přijmout odpovědnost.

Matěj Bárta: I politika zabijete. Ochranka s tím nic nenadělá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Bárta, bratr Víta Bárty a bývalý ředitel ABL

Podle serveru tehdejší generální ředitel ABL Matěj Bárta „více než půl roku od incidentu nepřipustil chyby svých lidí.“ Selhání odůvodňuje shodou nešťastných okolností.

„To téma je složité z mnoha směrů. Za prvé z toho, že to období bylo nešťastné, připravovala se tam řada věcí, které se měly měnit,“ upozorňuje Bárta, který dnes působí ve firmě M2.C (jak se ABL od března přejmenovala) jako předseda dozorčí rady.

Navíc podle něj bezpečnost nikdy nelze zajistit úplně stoprocentně. „Žádná bezpečnost není nepropustná. Když budete chtít zabít nebo zastřelit politika, tak to uděláte, i kdyby měl kolem sebe velkou ochranku,“ upozorňuje.

Podle něj nelze na celé věci hledat jen negativa. „Vyvolalo to diskusi, aby se něco změnilo, a bezpečnost je založená na tom, že vždy můžete udělat něco více, než děláte.“

Proto také nechce prozradit, jaké sankce byly v rámci bezpečnostní agentury uplatněny. „Já vám neřeknu, jestli to tak bylo, nebo nebylo, jestli byly vyvozeny nějaké důsledky. Samozřejmě okolo toho bylo velká diskuse, řada odborníků, spousta věcí se změnila,“ odmítá upřesnění.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…