Milan Knížák: Kiosky s alkoholem jsou hezký folklór. Nerušte je

19.09.2012 17:25 | Zprávy

Proti zákazu prodeje tvrdého alkoholu, kterým ministr zdravotnictví chce zabránit dalším otravám z pančovaného alkoholu, se staví někdejší rektor Akademie výtvarných umění a bývalý dlouholetý generální ředitel Národní galerie, profesor Milan Knížák.

Milan Knížák: Kiosky s alkoholem jsou hezký folklór. Nerušte je
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Milan Knížák v pořadu Hyde park

 

„Jsem zásadně proti každé regulaci. Stát se má starat o vzdělání občanů, aby se uměli sami rozhodovat,“ řekl ParlamentnímListům.cz.

Zásadní je vzdělaná společnost

Umělec kritizuje, že společnost zanedbává vzdělání, a pak jí nezbývá nic jiného než lidi umravňovat, protože nejsou schopni se sami odpovědně rozhodnout. „Jsem pro stát bez regulací, s akcentem na vzdělání, které akcentuje humanitární ideály a především vzájemnou úctu, která se z naší společnosti vytratila,“ zdůraznil Milan Knížák.

Slabá společnost je zranitelná

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Libuše Frantová

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Jak je možné se vymanit ze systému emisních povolenek?

A je to možné jen tak, abysme třeba neplatili nějaké šílené pokuty nebo na to nedoplatili jinak, třeba odříznutím od dotací, což by nás taky dost znevýhodnilo? Nebo vy fakt věříte tomu, že sama EU povolenky zruší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…