Ministerstvo dopravy navrhuje vytvořit registr jízdních kol

06.04.2013 6:43

Ministerstvo dopravy navrhuje vytvořit centrální registr jízdních kol. V sobotním vydání to uvedla Mladá fronta Dnes (MfD). Podle ministerstev dopravy a vnitra by mohl registr pomoci snížit počet ukradených kol.

Ministerstvo dopravy navrhuje vytvořit registr jízdních kol
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zaparkovaná kola
reklama

V českých domácnostech jsou podle deníku asi čtyři miliony bicyklů, loni jich bylo ukradeno 7746 a policie objasnila jen asi sedminu krádeží. Konkrétní plán registru úřady ještě připraven nemají.

Registr jízdních kol zařadilo ministerstvo dopravy podle MfD do své strategie rozvoje cyklistické dopravy. "Zatím je vše pouze ve stádiu prověřování možnosti," řekl deníku Roman Kluzák z tiskového oddělení úřadu. Ministerstvo vnitra již zjistilo, že by vytvoření registru přišlo stát asi na 20 milionů korun. Chtělo na projekt získat evropské dotace, ale zatím bez úspěchu, píše MfD.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…