Nahlásil Schwarzenbergovi korupci, zničili mu život. Teď jeho kauza pokročila

29.04.2013 11:41

Nadační fond proti korupci přináší na svých stránkách informaci o úspěchu kritika poměrů na Ministerstvu zahraničních věcí Jakuba Klouzala, který se soudně bránil proti výpovědi, kterou v Černínském paláci dostal.

Nahlásil Schwarzenbergovi korupci, zničili mu život. Teď jeho kauza pokročila
Foto: youtube.cz
Popisek: Bývalý zaměstnanec ministerstva zahraničí Jakub Klouzal

„Jakub v minulosti opakovaně upozorňoval na 'nestandardní' procesy v oblasti veřejných zakázek na Ministerstvu zahraničních věcí ČR a informoval o nich vedoucí pracovníky ministerstva. Vzhledem k jejich stálé nečinnosti se následně obrátil na Nadační fond proti korupci, který mu poskytl pomoc a který s ním na tomto případu dosud spolupracuje,“ rekapitulují kauzu na stránkách Fondu.

Pak připomínají, že na Klouzala byl vyvíjen psychický nátlak, v jehož důsledku se v roce 2011 vzdal pozice ředitele odboru. Následně mu byla nabídnuta podřadná pozice, neodpovídající jeho kvalifikaci, a když ji Klouzal odmítl, dostal výpověď.

Proti ní podal žalobu, která dospěla až k Obvodnímu soudu pro Prahu 1. Ten nyní rozhodl, že výpověď, kterou na ministerstvu dostal, je neplatná. Nadační fond vnímá toto rozhodnutí, byť doposud nepravomocné, jako výrazný úspěch v Klouzalově boji za spravedlnost. „Jsem rád, že Jakub v tomto sporu uspěl, neboť se zachoval mimořádně statečně. Spravedlnost je na jeho straně a vítězství si zasloužil,“ uvedl Petr Soukenka z nadačního fondu

Klouzal je dlouhodobým kritikem Ministerstva zahraničních věcí za éry Karla Schwarzenberga. Před druhým kolem prezidentských voleb, v němž se Schwarzenberg střetl s Milošem Zemanem, pak zveřejnil na internetu video, na kterém informoval o nejzásadnějších kauzách.

„V poslední době je na mě vyvíjen nátlak ze strany volebního týmu Karla Schwarzenberga, abych nezveřejňoval dokumenty, související s kauzami na MZV,“ uvedl. „Ze státního rozpočtu jsem ušetřil 1,2 miliardy korun, a to zejména na Ministerstvu zahraničních věcí,“ informoval tehdy.

Poté, co mu bylo na ministerstvu vyhrožováno likvidací, se obrátil přímo na Schwarzenberga, ten však pouze nečinně přihlížel jeho vyhazovu. „Slušnost pana Schwarzenberga je dle mých zkušeností jen slupka navenek a v chování se neprojevuje,“ uvedl tehdy také. 


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Proč neřešíte důchodovou reformu?

Vaše vládá vyzývá, ať si na důchod více šetříme. Ale z čeho? A vyplatí se to - co když přijde ještě větší inflace, než je nyní? A do třetice. Přijde vám spravedlivé, že teď mají důchodci často i víc než pracující, platíme to my, současně platíme daně a pak nám stát řekne, máte smůlu, na důchody není...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…