Ne korupce, nejhorší je nekompetence, říká nový ministr Žák

17.07.2013 21:45 | Zprávy
autor: pan

Ministr dopravy Zdeněk Žák se rozhodl prověřit České dráhy a chybějící peníze. Podle něj není v případě úniku peněz nejhorší korupce, ale spíše nekompetentnost. Špatné řízení prý způsobuje ještě větší škody.

Ne korupce, nejhorší je nekompetence, říká nový ministr Žák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák

Podle něj se taková varianta týká právě i Českých drah. „Daleko větší díry, kterými utíkají ty peníze, než je samotná korupce, […] je nekompetentnost těch, kteří ty peníze spravují. Lidově řečeno daleko větší škody než to, co se ukradne, způsobí špatné řízení státu,“ uvedl Zdeněk Žák v Impulsech Václava Moravce.

Před čtyřmi, respektive třemi lety byl Žák předsedou dozorčí rady Českých drah. Tehdy se pídil po chybějících šesti miliardách korun, ale může to být prý i horší. „Já se obávám, že ta díra bude možná i trochu větší. Ale to zjistíme a určitě to i řekneme nahlas,“ ujišťuje ministr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…