Ódéesák Štěpánek: Pravice může být sociální. Zato levice zná jen třídní nenávist

26.11.2012 15:04

Známý pravicový publicista a politik ODS Petr Štěpánek se zamyslel nad vnímáním teplického starosty a předsedy senátorů ODS Jaroslava Kubery. Zaujalo ho vystoupení levicové ekonomky Ilony Švihlíkové v České televizi, která Kuberovi doporučovala, že by si měl vybrat nějakou levicovou stranu, která by jeho názorům odpovídala lépe, než pravičáčtí zloději z ODS.

Ódéesák Štěpánek: Pravice může být sociální. Zato levice zná jen třídní nenávist
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Petr Štěpánek, politický glosátor a hudebník
reklama

„Jaroslav Kubera je na naší politické scéně vůbec zajímavý úkaz. S klidem a vtipem říká relativně samozřejmé věci: že stát (obec) je špatný hospodář, a proto má spravovat co nejméně majetku, že stát má občany pokud možno co nejméně otravovat, že nejlepší obrana proti korupci nejsou rozsáhlá represivní protikorupční opatření, nýbrž co nejmenší množství peněz protékajících veřejnými rozpočty,“ popisuje Štěpánek politiku teplického starosty na webu Fragmenty.cz. Na kongresech ODS mu spolustraníci vždy tleskají, ale když dojde na hlasování, obvykle zvedají ruku pro úplný opak.

Někteří komunální politici rovnou Kuberu obviňují z komunálního socialismu. V jeho Teplicích se neplatí za svoz odpadu a důchodci jezdí zadarmo MHD. Nikdo nechápe, že lidé si tyto služby platí svými daněmi, a že město nepotřebuje další financování ze speciálních poplatků, je jen ukázka řádného hospodaření.

Celý článek ZDE

Z podobného úhlu, jen s opačným znaménkem, prý na něj nahlížela i ekonomka Švihlíková. Ta prostě nedovede pochopit, že pravicová politika selského rozumu může brát ohled na sociálně slabší vrstvy. Právě proto u nás podle Štěpánka levičáci nedovedou nic jiného, než pomocí píšťal a bubnů hnát prostoduché občany do třídní nenávisti.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…