Kniha je pojatá jako slovník vybraných pojmů. Například pod písmenem E se skrývá komentář k ekonomické krizi, Evropské unii nebo eutanazii. Okamurův knižní počin doprovází ilustrace Pavla Kantorka. Kapitolu o politice symbolicky dokresluje obrázek dvou bavících se mužů s popisem: „Co myslíte, jsem dost velké hovado na to, abych se mohl uplatnit v politice?“
Příčina celosvětové ekonomické krize je podle Okamury jasná. Propojení byznysu s politikou, kdy se nejen v USA bankéři stávali ministry financí, banky financovaly volební kampaně a takto zvolení politici pak rušili pravidla, aby banky mohly nerušeně krást. „Doslova a do písmene. To je příčina světové krize,“ míní.
Stovky pomatených Špidlů vymýšlí blbosti
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.




