Policisté jsou prý taky u Janouška! Přinesli si beranidlo

13. 6. 2013 11:07

Rozsáhlé zatýkání Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, které začalo v noci na čtvrtek, míří do nejvyšších pater politiky. Detektivové se ve čtvrtek ráno objevili v mnoha institucích, včetně Úřadu vlády a Ministerstva obrany. Pohybují se i v kancelářích některých státních podniků a rovněž v prostorách vlivných pražských podnikatelů.

Policisté jsou prý taky u Janouška! Přinesli si beranidlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas
reklama

Akce začala po půlnoci na Úřadu vlády. Tam do půl jedné jednala vláda, po odchodu ministrů do budovy vnikli zakuklení policisté. Během rána se poté detektivové objevili například v Poslanecké sněmovně či na Ministerstvu obrany.

Došlo i na některé vlivné podnikatele. V Myšák gallery, kde má kanceláře vlivný pražský podnikatel Roman Janoušek, podle serveru Lidovky.cz probíhá zásah velmi dramaticky. Policistům údajně bylo ve vstupu bráněno a nakonec si k proniknutí do kanceláří prý museli přinést beranidlo.

Dále se detektivové objevili ve Škodově paláci, kde sídlí kanceláře pražského magistrátu, a rovněž v Lesích České republiky.

ParlamentníListy.cz dále zjistily, že razie probíhaly i v domech vlivného podnikatele Ivo Rittiga a bývalého náměstka Vrchního státního zástupce Libora Grygárka.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…