Přešlap ODS: Předvolebním heslem nahrála pravicové konkurenci

07.09.2013 21:50

ODS absolvovala první krůčky v nadcházejícím předvolebním boji, když představila billboardy s krátkým jednoznačným heslem „Volím pravici“. U hesla však nenajdeme tradiční logo ODS, ale jen modrého ptáčka, kterého znají uživatelé sítě Twitter.

Přešlap ODS: Předvolebním heslem nahrála pravicové konkurenci
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Ukázalo se navíc, že se občanští demokraté dopustili přešlapu a nahráli konkurenční Straně svobodných občanů. 

Občanští demokraté se rozhodli zariskovat a zvolili v předvolební kampani možná až příliš univerzální heslo „Volím pravici“. U sloganu však na billboardech schází jak zkratka ODS, tak tradiční logo. To bylo nahrazeno jen modrým ptáčkem z Twitteru. Server Lidovky.cz v této souvislosti napsal, že předvolební heslo ODS obratem využila Strana Svobodných občanů a na sociálních sítích také pracuje s heslem „Volím pravici“ a parazituje tak na ODS.  

Celá věc má ale háček. Webovou stránku VolímPravici.cz mají Svobodní zaregistrovanou již od konce března tohoto roku. Zdá se tak spíše, že ODS využila heslo bez toho, aniž by si ověřila, zda ho již nepoužívá někdo jiný. Ve volbách se jí to může vymstít. Úřadující předseda ODS Martin Kuba však namítá, že volit pravici znamená volit ODS, protože jde o největší českou pravicovou stranu s historií přesahující dvě dekády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…