Rakouský poslanec Stadler: Češi po válce spáchali genocidu, zabili čtvrt milionu lidi

24.05.2013 18:25

Český překlad a německý originál vystoupení rakouského europoslance Ewalda Stadlera, které přednesl před Evropským parlamentem při projednávání stanoviska k "české" výjimce z Lisabonské smlouvy, kterou si v roce 2009 vymohl prezident Václav Klaus.

Rakouský poslanec Stadler: Češi po válce spáchali genocidu, zabili čtvrt milionu lidi
Foto: YouTube.com
Popisek: Rakouský europoslanec Ewald Stadler

Paní předsedající! Hlasoval jsem pro tuto zprávu, protože představuje užitečný nástroj, jak odrážet permanentní pokusy Čechů přicházet se zvláštními pravidly. Čechům se, bohužel, podařilo vstoupit do Evropské unie se zločineckými Benešovými dekrety. Nyní se permanentně snaží vyhlašovat, že také další pravidla mezinárodního práva, ba i práv lidských, nelze na českém území aplikovat, čímž se chtějí vyhnout všemu, co se týká lidí vyhnaných z vlasti.

Musíme připomenout, že se tam v Česku po ukončení světové války jednalo skutečně o genocidu – s několika miliony odsunutých a čtvrt milionem zavražděných lidí. To nelze akceptovat! V Evropské unii dnes nemůže být národ, který se nehlásí ke své historické vině. Vyzýváme českou vládu a český parlament, aby konečně uznaly svou historickou zodpovědnost za vysídlence, a to prosím na pozadí skutečnosti, že tato národnostní skupina po 800 let přispívala k blahobytu dané země.

Text projevu nezařazeného rakouského poslance Ewalda Stadlera v originále:

Ewald Stadler (NI ). - Frau Präsidentin! Ich habe für diesen Bericht gestimmt, weil er ein brauchbares Instrument darstellt, die Versuche der Tschechen abzuwehren, sich permanent Sonderregeln herauszuholen. Die Tschechen haben es leider geschafft, mit den verbrecherischen Beneš-Dekreten in die Europäische Union zu kommen. Nun versuchen sie permanent, auch noch weitere Regeln des internationalen Völkerrechts, aber natürlich auch der Menschenrechte für das tschechische Gebiet für nicht anwendbar zu erklären, um alles abzuwenden, was die Heimatvertriebenen betrifft.

Wir müssen in Erinnerung rufen, dass das ein echter Völkermord war, der da nach dem Ende des Zweiten Weltkriegs in Tschechien stattgefunden hat – mit mehreren Millionen Vertriebenen und einer Viertelmillion ermordeten Menschen. Das kann nicht akzeptiert werden! In der Europäischen Union kann es heute keine Nation geben, die zu ihrer historischen Schuld nicht steht. Die tschechische Regierung und das tschechische Parlament sind aufgefordert, sich endlich zu ihrer historischen Verantwortung hinsichtlich der Heimatvertriebenen zu bekennen, und das bitte vor dem Hintergrund der Tatsache, dass diese Volksgruppe 800 Jahre lang zum Wohlstand dieses Landes beigetragen hat.

Zdroj: http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+CRE+20130522+ITEM-008-03+DOC+XML+V0//CS&language=cs&query=INTERV&detail=3-221-000

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: .

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…