Rozčílený muž z ODS vyčinil Bendovi: Lidé nám přestali věřit!

29.12.2013 22:40

Manažer Jakub Kabourek je členem ODS a jako takový s velkými obavami sleduje, co se s občanskými demokraty děje v čase mezi předčasnými volbami a chystaným lednovým kongresem ODS. Jakoby se vrcholní politici strany tvářili, že se toho zase tak moc nestalo. ODS přitom podle Kabourka potřebuje zásadní změny, k nimž člen burcuje. Poslední kapkou k sepsání apelu pro něj byl text z pera Marka Bendy.

Rozčílený muž z ODS vyčinil Bendovi: Lidé nám přestali věřit!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda
reklama

Dlouholetý politik Marek Benda na jedné straně prohlašuje, že si ODS musí počkat, zda jí voliči odpustí chyby z minulosti a na druhé straně vyzývá všechny členy k větší stranické loajalitě. Stranou neponechává ani potřebnou změnu stanov. Kabourek však oponuje, že tyto body k záchraně občanských demokratů nestačí.

Úvahu Marka Bendy si můžete přečíst ZDE.

„M. Benda registruje tři hlavní problémy a mimo jiné věří tomu, že máme čekat, jestli nám voliči sami časem odpustí naše hříchy, a doufá v chyby našich politických soupeřů. To se ale zásadně mýlí. Skutečným problémem ODS je to, že nám lidé přestali věřit! Přestali věřit tomu, co říkáme, i tomu, že to dokážeme prosadit. Během posledního vládního období jsme voliče a také naše vlastní členy podvedli. Výsledek je o to horší, oč větší byla euforie po volbách v roce 2010 a naděje vkládaná ve 118tičlennou koalici,“ reagoval člen ODS v rubrice ParlamentníchListů.cz nazvané Politici voličům.

Kompletní Kabourkova reakce ZDE.

Jistou naději pro obnovu důvěry v ODS představuje Petr Fiala. Je sice velmi neobvyklé, když se předsedou strany stane člověk, který má členský průkaz teprve pár týdnů, ale autor naznačuje, že občanští demokraté jsou v tak obtížné situaci, že si standardní metody nemohou dovolit. Změnu podle jeho názoru nemohou přinést lidé, kteří ODS dovedli tam, kde je dnes. Volby s Miroslavou Němcovou v čele ukázaly, že se na to stejně dívají i voliči. Teprve pokud se podaří obnovit důvěru lidí v to, že bude strana opět hájit jejich zájmy, začne opět růst politická síla strany v podobě voličských preferencí. Nikdo z členů ODS by ale neměl zapomenout na to, že opětovné získání důvěry nesmí sloužit k ničemu jinému než k prosazení slibů, které byly dány voličům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…