Server: Bývalý zástupce Radka Johna kradl peníze církvi

12.04.2013 8:38 | Zprávy

Kněz Rytířského řádu svatého Konstantina a Heleny Evžen Freimann tvrdí, že bývalý místopředseda Věcí veřejných Tomáš Jarolím ukradl této pravoslavné církvi patnáct tisíc korun. Své svědectví předal podle on-line deníku Týden.cz soudu. Jarolím nařčení odmítá, Freimann je podle něj nemocný.

Server: Bývalý zástupce Radka Johna kradl peníze církvi
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Tomáš Jarolím

"Pan Jarolím dostal dar, který mi měl předat, a on ho zapřel. On byl u nás zaměstnaný jako žalmista a my jsme mu pak dali hodinovou výpověď. Pak jsem ho šest let neviděl a stal se místopředsedou VV a začal mě pomlouvat," popsal on-line deníku Týden.cz spor s Jarolímem Freimann. O údajné krádeži už informoval i soud.

Jarolím v církvi působil jako žalmista. "On o sobě vykládal, že je kněz, ale on není žádný kněz. On nedostal žádné kněžské svěcení. Zároveň dělal rytíře a kancléře. Ale za zpronevěru peněz jsme ho zbavili všech funkcí a místo něho jsme dali pana Jílka, který ale udělal to samé. A ve středu ho za to odsoudili," popsal Freimann. Soud totiž vedl líčení i s Františkem Jílkem, který Jarolíma v pozici řádu vystřídal.

Jarolím označuje celou záležitost za nesmysl. "Je to ptákovina. Já nikdy neměl s penězi v církvi nic společného," odmítá obvinění.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Co vyřeší ta vaše petice za svobodu slova?

Myslíte, že se pak něco změní? Co? Souhlasím totiž s tím, že s tou svobodou slova to jde z kopce. Máte nějaké politické řešení? Protože já nevěřím, že petice něco změní. Horáková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…